GLAS, 16 delar, 1900-tal.

439487. GLAS, 16 delar, 1900-tal.

Glas, 5 stycke, etikettmärkta, Reijmyre, höjd 11,5 diameter 7 cm.
Vas, "Reijmyre", höjd 15 cm.
Vas, "Reijmyre", 13 cm.
Grön vas, höjd 20,5 cm.
Blå vas med vit veckad kant, höjd 20 cm.
Blått fat med vit veckad kant, höjd 7,5, diameter 21,5 cm.
Blå vas med veckad kant, höjd 21 cm.
Skål med lock, höjd 15 cm.
Grön gräddkanna, höjd 7,5 cm.
Fisk, höjd 14 cm.
Grön skål på, höjd 5,5 diameter, 23 cm.
Grön skål på fot, höjd 12, diameter 12,5 cm.

Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, "Reijmyre", höjd 15 cm.
Vas, "Reijmyre", 13 cm.
Grön vas, höjd 20,5 cm.
Skål med lock, höjd 15 cm.
Grön gräddkanna, höjd 7,5 cm.
Fisk, höjd 14 cm.

Antal besök: 1 578