KRYDDBURKAR, 12 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

439350. KRYDDBURKAR, 12 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

Samtliga med tillhörande lock. Sex stora och sex små. Märkt Gustavsberg Dekor 20.
Totalhöjd 11 - 17 cm.

Bruksslitage, krakelyr, skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 11 - 17 cm.

Antal besök: 357