Olja på pannå, 80 x 63 cm, inklusive ram 83 x 66 cm. Signerad och daterad a tergo JOCKUM 92.
PROVENIENS
Johan Wallin Collection, Uppsala
Stiftelsen Art for the Globe.
Smärre färgbortfall.