ACKE OLDENBURG. ”Kalkon, stilleben”.

4392565. ACKE OLDENBURG. ”Kalkon, stilleben”.

Tempera på duk, 41,5 x 116 cm, inklusive ram 58 x 131 cm. Signerad Acke O och daterad -51.

PROVENIENS:
Konstnärens kvarlåtenskap.

Ej examinerad ur ram. Ramad med glas. Duk något vågig, mindre repor och färgbortfall.

Tema

Acke Oldenburg - en säregen bildvärld

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Konstnärens kvarlåtenskap.

Tema

Antal besök: 677