PLAFOND, gulmetall/frostat glas, med prismor, 1900-tal.

439189. PLAFOND, gulmetall/frostat glas, med prismor, 1900-tal.

Tre ljuspunkter. Fyra droppformade prismor. Kupa med dekor av älgar i skog.
Diameter 48 cm.
Totalhöjd 53 cm.

Bruksslitage, en prisma med skada, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 48 cm.
Totalhöjd 53 cm.

Antal besök: 857