REDSKAP, 2 st, trä/järn, allmoge, 18/1900-tal.

439159. REDSKAP, 2 st, trä/järn, allmoge, 18/1900-tal.

Redskap, troligen för ogräsrensning, på två järnhjul, längd ca 153 cm.
Redskap för plöjning, längd ca 196 cm.

Bruksslitage, rost, skador/sprickor, ena med senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 737