BESTICK, 4 st. Förgyllt silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1897.
439098. BESTICK, 4 st. Förgyllt silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1897.
I orginaletui från Gustaf Möllenborg. Kongl. Hof. Juvelerare Stockholm, Drottninggatan 14
Kniv längd 21,5 cm
Gaffel längd 17,5
Sked längd 17,5
Sked längd 14,5 cm.
Smärre slitage samt svärtade. Skaften med monogram.
Kniv längd 21,5 cm
Gaffel längd 17,5
Sked längd 17,5
Sked längd 14,5 cm.