SKÅL på FOT, konstglas, Gunnel Sahlin, Kosta Boda, Artist Collection, 1900-talets andra hälft.

439090. SKÅL på FOT, konstglas, Gunnel Sahlin, Kosta Boda, Artist Collection, 1900-talets andra hälft.

Skål i gul glasmassa, på fot i blå glasmassa. Signerad Kosta Boda Art Coll G. Sahlin 59520. Etikettmärkt på fot.
Höjd 20 cm.
Diameter ca 28,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm.
Diameter ca 28,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 4 153