FÅGELPLANSCHER, 2 st böcker, 1800-tal.

4389986. FÅGELPLANSCHER, 2 st böcker, 1800-tal.

Två böcker med samlade planscher på fågelarter och fågelägg.
Bla tagna ur "Från foglarnes verld" av Guldberg från 1881 och Svenska Jägarförbundets nya tidskrift, årgångarna 1863, 1879 och 1880.
Mått 17x12 och 21x14 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 17x12 och 21x14 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 437