SNUSDOSA, silver, Gustaf Henrik Sidwall (verksam 1789-1824), Norrköping, 1801.

438985. SNUSDOSA, silver, Gustaf Henrik Sidwall (verksam 1789-1824), Norrköping, 1801.

Lock med profil av Gustav IV Adolf. Insida av lock präglat med hans valsprål "Gud och folket". Med monogram samt gravyr. Förgylld insida.

Längd 9 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 9 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 974