FIGURIN, keramik, i form av elefant, Kerttu Suvanto-Vaajakallio Kupittan Savi, Finland.

438894. FIGURIN, keramik, i form av elefant, Kerttu Suvanto-Vaajakallio Kupittan Savi, Finland.

Vit glasyr. Stämplad på magens undersida samt etikettmärkt
Höjd ca 31 cm.

Slitage, märken, tillverkningsspricka, fotnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 31 cm.

Antal besök: 2 664