GLASTALLRIKAR, 15 st(9+4+2), glas, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf, 1900-tal.

438519. GLASTALLRIKAR, 15 st(9+4+2), glas, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf, 1900-tal.

Räfflad dekor. Nio tallrikar i klarglas, diameter ca 16 cm. Fyra tallrikar i gultonat glas, diameter ca 16 cm. Två tallrikar i klarglas, diameter ca 18 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 477