ALLMOGEPARTI, ca 20 delar, 1800/1900-tal.

438360. ALLMOGEPARTI, ca 20 delar, 1800/1900-tal.

Kopparkittel på ben, höjd 32, diameter 38 cm.
Koppargryta, "Skultuna", höjd 11 cm, inklusive lock.
Plåtbricka, 61 x 49 cm.
4 stycken Höganäskrus, höjd, 27, 22, 22, 10 samt 8,5 cm.
Rånjärn, Skeppshult Sweden; längd 35 cm.
Korg, höjd 46 cm.
Garnvinda, längd 68 cm.
m.m.

Ålders- samt bruksslitage.
Nagg, märken, repor.
Rånjärnet i originalförpackning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Plåtbricka, 61 x 49 cm.
Korg, höjd 46 cm.
Garnvinda, längd 68 cm.
m.m.

Ålders- samt bruksslitage.
Nagg, märken, repor.

Antal besök: 451