ÖRHÄNGEN 1 par, BROSCH 18k guld samt COLLIER odlade pärlor med silverlås, 1900-tal.

438323. ÖRHÄNGEN 1 par, BROSCH 18k guld samt COLLIER odlade pärlor med silverlås, 1900-tal.

Örhängen 1 par, 18k guld med skruv, stämplade GGG, svensk kontrollstämpel, pärlor diameter ca 6 mm. Vikt ca 1,9 gram.
Brosch, 18k guld med odlade pärlor samt vita stenar, svensk importstämpel, ca 3,5 x 3,5 cm. Vikt ca 5,8 gram.
Collier odlade pärlor med silverlås, doserade diameter ca 4-7 mm, längd ca 51 cm.

Slitage. Dekor på silverlås saknas. Nagg på en sten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 832