LAMPFOT, tenn, Astrid Aagesen, Hälsingborg, 1900-talets första hälft.

438120. LAMPFOT, tenn, Astrid Aagesen, Hälsingborg, 1900-talets första hälft.

Triangulär fot. Fotavslutningar med tassar. Avsmalnande skaft. Höjd ca 44 cm.

Ytslitage. Buckla på skaft. Lamphållare samt el saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 434