Skuren samt svarvad dekor. 5 st lådor med mässingshandtag. Längd 88,5 cm. Bredd 55,5 cm. Höjd 117,5 cm.
Bruksslitage, märken, fläckar, fanérskador.
Nyckel/nycklar finns.