DOSOR 4 st samt SKED, silver, 1800-tal.

437909. DOSOR 4 st samt SKED, silver, 1800-tal.

2 st glas med silverlock, stämplade JAS Härnösand 1886, diameter ca 5,5 cm.
2 st dosor, stämplade OWK Åbo Q5 samt Nylande, diameter ca 3,5 cm.
Sked, A G Carlberg 1852, längd ca 21,5 cm.

Vikt exkl glas ca 130 gram.

Nagg. Slitage. Gravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt exkl glas ca 130 gram.

Nagg. Slitage. Gravyrer.

Antal besök: 656