HÖRNSKÅP, bemålad furu, 1900-talets första hälft.

437627. HÖRNSKÅP, bemålad furu, 1900-talets första hälft.

Insidan av den nedre skåpsluckan med inskription Nyköpingshus 1936
Längd 70, bredd 49, höjd 189 cm.

Slitage, märken, repor, sprickor samt färgbortfall. Skador längst ner på överdelen. Låset på nedre lucka kan ej snurras runt.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 330