GLASSERVISDELAR, 32 st av okänd tillverkning, Sverige, 1900-talets mitt.

437186. GLASSERVISDELAR, 32 st av okänd tillverkning, Sverige, 1900-talets mitt.

6 rödvinsglas, höjd 16,5 cm
8 vitvinsglas, höjd 16,5 cm
9 sherryglas, höjd 13 cm
9 likörglas, höjd 9 cm.

Viss kalkbeläggning.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 rödvinsglas, höjd 16,5 cm
8 vitvinsglas, höjd 16,5 cm
9 sherryglas, höjd 13 cm
9 likörglas, höjd 9 cm.

Viss kalkbeläggning.
Bruksskick.

Antal besök: 540