KOPPAR, 2 st, silver, 835, 1800-talets slut (2).

4370635. KOPPAR, 2 st, silver, 835, 1800-talets slut (2).

Par koniska silverkoppar gjorda av 835 silver, stämplade på undersidan, legeringstestade, vardera: H.11cm, D.6cm, total vikt: 211.50. (2).

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor, iriserande, limrester på undersidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 185