SPEGEL, med konsolbord, förgylld, gustaviansk stil, 1900-tal.

436782. SPEGEL, med konsolbord, förgylld, gustaviansk stil, 1900-tal.

Eden spegel från Gustafs höjd 142, bredd 52 cm
Konsolbord längd 64, bredd 33, höjd 62 cm.

Smärre förgyllningsbortfall samt mindre avslag på ramen i övre högre hörn. Konsolbord med färgbortfall samt skruv igenom sarg. Stenskiva med brott.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 334