PARTI GLAS, 6 delar, vaser samt skål, bland annat Erik Höglund, Boda, Hugo Gehlin, Gullaskruf, 1900-tal.
436437. PARTI GLAS, 6 delar, vaser samt skål, bland annat Erik Höglund, Boda, Hugo Gehlin, Gullaskruf, 1900-tal.
Vas blå, Erik Höglund, signerad H samt numrerad, höjd 15,5 cm.
Vas röd, Erik Höglund, signerad H samt munrerad, höjd 13 cm.
Orkidévas, blått glas, Hugo Gehlin, höjd 23 cm.
Vas med hänklar, Höjd 19,5 cm.
Vas samt skål, signerade RK samt daterade -91, höjd 8 respektive 19,5 cm.