VÄST, barnmodell, sannolikt siden, 1800-talets sista kvartal.

436215. VÄST, barnmodell, sannolikt siden, 1800-talets sista kvartal.

Knappar märkta på baksida med; D W Pigott Ltd. 8 Lad Lane, London. Framsida med Stockholms Stadsvapen. Två knappar i ryggslut.
Rikligt metallbroderi. Handsydd.
Rygglängd ca 37 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Smärre skador. Tre knappar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygglängd ca 37 cm.

Antal besök: 674