Väst, kjol, förkläde, underkjol med knypplingsarbeten, pung med floral dekor samt märkt med monogram samt 1935.
Midjemått kjol, 47.5 cm (x2).
OBS, tillägg i objektbeskrivningen samt konditionsrapport. 20/6 kl. 14.26.
Bruksslitage. Underkjol med smärre fläckar. Smärre skador och lagningar. Väska med lagning på detaljen av mässing.