GLASFÖREMÅL, 26 delar, bl a Gunnar Ander för Lindshammar, 1900-tal.

436200. GLASFÖREMÅL, 26 delar, bl a Gunnar Ander för Lindshammar, 1900-tal.

2 pokalglas, 4 flaskor, 3 tallrikar, 5 skålar på fot, 5 lockaskar, 2 fat, 3 vaser och 1 äggkopp. Blåtonat glas. två flaskor med text på. Olika modeller och tillverkare. Vasernas höjd ca 13-19 cm.

Bruksslitage. Äggkopp med lagningar. Vas med liten skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 415