KOPPARFÖREMÅL, 10 st, tidigt 1900-tal.

436023. KOPPARFÖREMÅL, 10 st, tidigt 1900-tal.

Åtta formar i olika modell. Liten panna, längd inklusive handtag ca 21. Burk, höjd ca 6. Diameter ca 27-36. Längd ca 27-29 cm.

Brukslitage. Bucklor. En form med större bristningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 630