435969. SERVISPORSLIN, 73 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark.
10 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, 9 entrétallrikar, 3 assietter, såsskål, 6 koppar med fat, 3 kannor, burk med lock, vas, 2 askfat, 2 skålar, terrin, sockerskål, 1 par skålar, uppläggningsfat med handtag, sockerruska, ströare, saltkar, 3 smörhundar, 2 grytunderlägg, uppläggningsfat, 6 äggkoppar.
Bruksslitage. Flertal nagg, Enstaka sprickor.