MATSERVIS, 45 delar, Union-T, 1900-tal.

435822. MATSERVIS, 45 delar, Union-T, 1900-tal.

10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 4 uppläggningsfat, 4 skålar, soppterrin, såsskål och kanna. Mattallrikarnas diameter ca 23 cm. Största uppläggningsfatets längd ca 38 cm.

Bruksslitage. Ett uppläggningsfat och såsskål med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 104