BARNBÖCKER, "MIN SKATTKAMMARE", 1-9, samt Visboken, 1900-talets mitt.

435644. BARNBÖCKER, "MIN SKATTKAMMARE", 1-9, samt Visboken, 1900-talets mitt.

9 st Min Skattkammare med varierande titlar samt visboken.
Del 1: Rida-rida-ranka.
Del 2: Berätta mamma.
Del 3: Det var en gång.
Del 4: Världen är så stor.
Del 5: Noaks ark.
Del 6: Östan om sol, västan om måne.
Del 7: Skog, hav och himmel.
Del 8: Uppfinningar och upptäcktsfärder.
Del 9: Genom tiderna.
Visboken.

Bruksslitage, ställvis hårt. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Del 1: Rida-rida-ranka.
Del 2: Berätta mamma.
Del 3: Det var en gång.
Del 4: Världen är så stor.
Del 5: Noaks ark.
Del 7: Skog, hav och himmel.
Del 9: Genom tiderna.
Visboken.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 169