MYNT, silver, Sverige, Estland samt Åland/Finland, mestadels 1900-tal.

435487. MYNT, silver, Sverige, Estland samt Åland/Finland, mestadels 1900-tal.

Sverige: 1kr 1898-1903, 2 kr 1904.
Estland: 1 kroon 1933, 2 kroon 1930 - 1932.
Åland/Finland: 100 mk 1991.

Total vikt ca 193 gram.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åland/Finland: 100 mk 1991.

Total vikt ca 193 gram.

Slitage.

Antal besök: 1 756