KAFFEKANNA, silver, Petter Wigren, Malmö, 1849.

435422. KAFFEKANNA, silver, Petter Wigren, Malmö, 1849.

Total vikt ca 800 gram. Höjd ca 22 cm.

Slitage. Handtag med skadade brickor. Undersida med gravyr. Handtag samt blomsterkrön något lösa. Lock med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 283