435255. SERVIS, 57 delar, keramik, "Maya", Marianne Westman, Rörstrand.
Tillverkad 1965-1979.
15 mattallrikar, 7 djupa tallrikar, 12 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 karotter, marmeladburk, kanna, 12 tekoppar med fat, sockerskål, gräddkanna, tekanna, 2 kakfat.
Bruksslitage. En assiett med nagg.