ARMBANDSUR, dam, urtavla märkt Exakt, manuell, boett av 14k guld, armband av 18k guld.

434863. ARMBANDSUR, dam, urtavla märkt Exakt, manuell, boett av 14k guld, armband av 18k guld.

Urtavla diameter ca 17 mm.
Armband, bredd 4 mm, stämplad WeGe, Malmö, 1937.
Total vikt ca 14,1 gram.

Boettlock med skadat gångjärn, löst. Säkerhetskedja skadad. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urtavla diameter ca 17 mm.
Total vikt ca 14,1 gram.

Antal besök: 1 488