434863. ARMBANDSUR, dam, urtavla märkt Exakt, manuell, boett av 14k guld, armband av 18k guld.
Urtavla diameter ca 17 mm.
Armband, bredd 4 mm, stämplad WeGe, Malmö, 1937.
Total vikt ca 14,1 gram.
Boettlock med skadat gångjärn, löst. Säkerhetskedja skadad. Slitage.