Tillbringare av Göteborgs porslinsfabrik, modell Göta Original med grön dekor. Höjd 20,5 cm.
Tillbringare Rörstrand, modell Singapore med polykrom dekor och lysterglasyr, 1890-tal.
Tillbringare Villeroy & Boch med blå dekor.
Kaffekanna med lock och gräddkanna, troligen Tyskland, ca 1900.
Höjd mellan 10,5 och 21 cm.
Nagg, mynningsspricka, krackelyr samt sliten dekor.
Höjd mellan 10,5 och 21 cm.