PARTI KANNOR, 5 delar flintgods och benporslin ca 1900.

434832. PARTI KANNOR, 5 delar flintgods och benporslin ca 1900.

Tillbringare av Göteborgs porslinsfabrik, modell Göta Original med grön dekor. Höjd 20,5 cm.
Tillbringare Rörstrand, modell Singapore med polykrom dekor och lysterglasyr, 1890-tal.
Tillbringare Villeroy & Boch med blå dekor.
Kaffekanna med lock och gräddkanna, troligen Tyskland, ca 1900.
Höjd mellan 10,5 och 21 cm.

Nagg, mynningsspricka, krackelyr samt sliten dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd mellan 10,5 och 21 cm.

Antal besök: 1 182