TUPPSTAKE, smide, Käck & Hedbys, Leksand.

4347114. TUPPSTAKE, smide, Käck & Hedbys, Leksand.

Tre ljushållare, stämpel märkt sweden

Höjd 54cm
Bredd 44cm

Tuppstaken, med anor från 1600-talet, ritades under tidigt 1900-tal av konstnären Gustaf Ankarcrona.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 54cm
Bredd 44cm

Antal besök: 450