Tre ljushållare, stämpel märkt sweden
Höjd 54cm
Bredd 44cm
Tuppstaken, med anor från 1600-talet, ritades under tidigt 1900-tal av konstnären Gustaf Ankarcrona.
Höjd 54cm
Bredd 44cm