SERVISDELAR, 45 delar, "Grå ränder", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

434175. SERVISDELAR, 45 delar, "Grå ränder", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

Servisen består av 7 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 11 assietter, 2 stora serveringsfat, 4 serveringsskålar i olika storlekar, 2 såssnipor, 4 kaffekoppar samt 4 underfat, 2 gräddkannor, 1 underfat och 2 kannor.

Enstaka nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Enstaka nagg förekommer.

Antal besök: 668