VASER, 2 st, keramik/gips samt glas, 1900-tal.

434144. VASER, 2 st, keramik/gips samt glas, 1900-tal.

Vas med blåskiftande glasyr samt dekor i relief, W. Germany, etikettmärkt Scheurich europ linie, höjd 50 cm.
Vas av gips med svart glasyr samt dekor av blad i gult och vitgrått, med glasinsats, höjd 39 cm.

Bruksslitage, gipsvas med nagg samt glasyrsläpp, glasinsats med naggar kring mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 031