SPEGEL, förgylld och bronserad. Rokoko, stämplad Niclas Meunier (1730-1797), Stockholm.

434118. SPEGEL, förgylld och bronserad. Rokoko, stämplad Niclas Meunier (1730-1797), Stockholm.

Rektangulär form med genombrutet krön, dekor av rocailler och blommor samt girlander. Höjd ca 92 cm.

Senare glas. Delvis senare förgyllning och bronsering. Lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 996