PARTI porslin, 2 delar, lockurna och vas, Delft, Holland.
434052. PARTI porslin, 2 delar, lockurna och vas, Delft, Holland.
Vas samt lockurna med tryckt dekor i blått av ymnighetshorn, druvklasar och blommor
Vas, höjd 23 cm
Lockurna höjd 31 cm
Stämplade Delft och signerade G.G.
Vas, höjd 23 cm
Lockurna höjd 31 cm