LJUSKRONA, för 12 st ljus, oskariansk, sent 1800-tal.

43370. LJUSKRONA, för 12 st ljus, oskariansk, sent 1800-tal.

Stomme i metall och alabaster. Dekor med lejon och kedjor. Höjd ca 86 cm.

Slitage, lösa kedjor, enstaka primsor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 902