HANDSKRIFTER, ca 50 st.

433639. HANDSKRIFTER, ca 50 st.

Närmare 50 dokument rörande Brändebo, Ljungby socken/ Sankt Sigfrids socken. Huvudsakligen från 1800-talets senare hälft. Juridiska dokument såsom köpekontrakt, köpebrev, lagfarts- och inteckningshandlingar, familjerättsliga handlingar och auktionsprotokoll med mera.
Avskrifter från tiden förekommer.

Bruksslitage. Defekter förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 534