GOLVLAMPA, trä/mässing, omkring 1900-talets mitt.

433271. GOLVLAMPA, trä/mässing, omkring 1900-talets mitt.

Med tre ställbara ljuspunkter. Rund fotplatta. Märkt NS Läslampa nr 98.
Maxhöjd 185 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Maxhöjd 185 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 022