THOMAS MILES RICHARDSON JR. 1813 NEWCASTLE-1890 EBENDA. TILLSKRIVEN. Akvarell, Augusti 1849.
433248. THOMAS MILES RICHARDSON JR. 1813 NEWCASTLE-1890 EBENDA. TILLSKRIVEN. Akvarell, Augusti 1849.
Akvarell med vita höjdpunkter, ända ner svagt igenkännlig Daterad "ett öga (ust) 1849". 21.5 x 13.5 cm (matta fönster). Inramat bakom glas med passepartout.