OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Gouache, 3 st, signerade, 2 st daterade.
433227. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Gouache, 3 st, signerade, 2 st daterade.
Proveniens Carin Nilsons atelje. Porträtt, Émile Antoine Bourdelle, 6x4,5 cm. Porträtt, Carin Nilson, daterad 1931, ca. 14x10 cm. Porträtt, Jenny Lind, daterad 1929, ca. 10,5x7,5 cm.