Vas åttakantig med dekor av älg och floral dekor i blått mot vit botten, tidigt 1900-tal, Rörstrand, höjd 31,5 cm.
Vas med hänklar, blå dekor "Druva" mot vit botten, tidigt 1900-tal, Rörstrand, höjd 14 cm.
Bruksslitage
Åttkantig vas med fotnagg.
Bruksslitage
Åttkantig vas med fotnagg.