VASER 2 st, flintgods, Rörstrand.

433128. VASER 2 st, flintgods, Rörstrand.

Vas åttakantig med dekor av älg och floral dekor i blått mot vit botten, tidigt 1900-tal, Rörstrand, höjd 31,5 cm.

Vas med hänklar, blå dekor "Druva" mot vit botten, tidigt 1900-tal, Rörstrand, höjd 14 cm.

Bruksslitage
Åttkantig vas med fotnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage
Åttkantig vas med fotnagg.

Antal besök: 2 148