GLASSERVISDELAR, ca 99 delar, enligt uppgift "Maria", Skrufs glasbruk.

43297. GLASSERVISDELAR, ca 99 delar, enligt uppgift "Maria", Skrufs glasbruk.

Bestående av 6 rödvinsglas, 12 "remmare", 12 champagneskålar, 11 vitvinsglas, 6 starkvinsglas, 6 sherryglas, 13 snapsglas, 9 likörglas, 12 grogglas och 12 selterglas .

Smärre slitage och enstaka nagg. Tre udda glas medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 093