Trälåda märkt "Gütermanns Sysilke, med sytråd mestadels i nyskick, diverse färger, mått ca 32 x 38 x 7,5 cm.
En trevåningsmonter i ek och glas märkt "Clark´s Anchor Stranded Cotton for Embroidery", med brodyrgarn. Mått ca 41 x 19 x 11.
Ett syskrin med kurbitsmåleri med diverse sybehör. Mått ca 33 x 18 x 16 cm.
Ett gult skrin i plåt med 10 lådor i plast, med diverse. Mått ca 30 x 16 x 14 cm.
Ett paket med näsdukar i bomull, nyskick.
En textilklädd pappask med diverse.
En gammal bilförbandslåda märkt Räddningskåren med diverse.
3 burkar med diverse knappar.
2 st små korgar, flera saxar, sykit, band, spets mm.
Bruksslitage/nyskick. Skador på skrin. Ej fullständigt genomgånget.
3 burkar med diverse knappar.