PENSELSTÄLL OCH PENSELBAD, bambu och stengods, Kina, 1900-tal.

432528. PENSELSTÄLL OCH PENSELBAD, bambu och stengods, Kina, 1900-tal.

Penselställ/mugg, snideri med de 8 odödliga, höjd 19,2 cm
Penselbad, märkt, höjd 3,9 cm, 9 x 11 cm.

Lätt åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt åldersslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 690