GLASSERVISDELAR, 13 st, design Björn Trägårdh för Reijmyre 1950-tal.

432158. GLASSERVISDELAR, 13 st, design Björn Trägårdh för Reijmyre 1950-tal.

Samtliga i rubinröd glasmassa.
Bestående av 12 selterglas, höjd 7,5 cm och en liten kanna, höjd 7,2 cm.

Kannan med invändiga vattenmärken.
Ett glas med obetydligt kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 213