432101. KAFFESERVIS, 38 delar, "Ali", Raija Uosikkinen, Arabia.
Servis i porslin med brun dekor bestående av
12 kaffekoppar,
12 underfat
12 assietter
sockerskål
gräddkanna.
4 koppar med bottenkrackelyr,
ett underfat med bottenkrackelyr,
i övrigt gott bruksskick.